ЈЗУ Болница “Свети Врачеви” има све већи број пацијената из свих крајева Републике Српске и Федерације, као и из земаља у окружењу. Задовољство пацијената највеће је мјерило нашег успјеха и квалитета рада. Данас, након неколико дана лијечења на Одјељењу кардиологије, кући одлазе Маријана Пранић из Приједора и Младенка Пандуревић из Источног Сарајева. Своје искуство током боравка у нашој здравственој установи подијелиле су са нама.
Маријана Пранић (1981. годиште), супруга и мајка једног дјетета за проф. др Ангелкова и бијељинску болницу чула је од љекара из Приједора код којег је била на прегледу.
-Када сам дошла овдје осјећала сам се веома лоше, гушила сам се, срце ми је лупало, ноћима нисам спавала због тога, то је патња. Чак сам повремено падала у несвјест. А кући идем као нова! Вјерујте, ово је и више него што сам очекивала. Све похвале, свака цаст! Похвале не само за докторе, већ и сво особље. Љубазност је на високом нивоу. Била сам у многим болницама али ово је нешто посебно. И храна је одлична. Кад у болници добијете кафу – онда немамо шта даље причати, истиче Маријана.
Младенка Пандуревић каже да јој је боравак у нашој здравственој установи био јако пријатан.
- Од љекара, сестара, до помоћних радника, заиста је све на високом нивоу. А за све ово је одговоран менаџмент болнице односно једно лице, које води ову установу и захваљујући њему она напредује. Сваки пацијент у Републици Српској има право да се лијечи у цијелој Републици. Добила сам препоруку за болницу “Свети Врачеви” и тиме сам се водила. Зашто? Јер вјерујем лијепим ријечима које сам чула о љекарима у овој установи. Ако ме питате са становишта грађанина Републике, сматрам да сваки човјек треба да има право на адекватну здравствену заштиту, да болница у Бијељини треба да постане кардиолошки центар, да власти препознају и континуирано улажу у овај здравствени центар - у ову грану медицине. Потпуно сам свјесна да свака болница мора да има заступљене све гране медицине али мислим да је сјајан принцип да свако мјесто, свака болница постане центар за нешто и да окупља стручне људе као што је то менаџмент болнице “Свети Врачеви” препознао и учинио. Опет апелујем, континуитет улагања мора да постоји, увијек може боље.